Serwis archiwalny

AktualnościRSS

Jarosław Kaczyński spotkał się z Polonią w Londynie

Jarosław Kaczyński spotkał się z Polonią w Londynie Poniedziałek, 28 Czerwca 2010 Kandydat na prezydenta RP Jarosław Kaczyński spotkał się w poniedziałek na śniadaniu w hotelu Marriott w Londynie z przedstawicielami środowisk polonijnych w Wielkiej Brytanii.

Społeczny Komitet Brytyjskiej Polonii wręczył mu deklarację poparcia z podpisami zbieranymi w całym kraju.

„Jarosław Kaczyński ma niewątpliwy polityczny instynkt. W czasie rozmowy był świetnie przygotowany od strony faktograficznej” - powiedział PAP przewodniczący Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii Krzysztof Ruszczyński.

Ruszczyński nazwał dyskusję rzeczową i merytoryczną. Tematem był m.in. status Polaków w Wielkiej Brytanii, który Kaczyński chciałby uregulować w ustawie o Polonii.

„Chcemy silnej, suwerennej, niepodległej Polski, zgodnej z naszymi wartościami, która Polakom w Wielkiej Brytanii daje szansę na powrót” - powiedziała PAP Anna Majer ze społecznego komitetu poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego.

Od komitetu, złożonego głównie z młodych ludzi pracujących w wolnych zawodach w Wielkiej Brytanii, Kaczyński otrzymał zestaw angielskich herbat.

W rozmowie z pięcioosobowym komitetem kandydat PiS mówił m.in. o swoich krewnych wywiezionych przez Sowietów do Kazachstanu, osiadłych po wojnie w Anglii.

„Liczymy na powrót bardzo wielu Polaków spośród tych, którzy wyjechali do Anglii, ale szanujemy decyzję tych, którzy pozostali” - powiedział Kaczyński, wskazując na potrzebę utrzymywania związków z Polską tych, którzy zostali na obczyźnie.

W programie jednodniowego pobytu Jarosława Kaczyńskiego w Londynie jest jeszcze spotkanie z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem, wizyta w Izbie Gmin i lunch z ministrem ds. europejskich, a także złożenie kwiatów pod pomnikiem katyńskim.

JS/PAP
Drukuj
Włącz się w kampanię
Polska jest najwazniejsza
Wersja 3Wersja 2Wersja 1Ta sama treść różne odsłony